Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

3 sztuczki, które ułatwią dziecku zasypianie

Podczas gdy wielu rodziców dałoby wiele za odpoczynek, dziecięca drzemka często kończy się trudnymi negocjacjami z dzieckiem. Zazwyczaj maluch po prostu nie chce, aby mu przeszkadzano mu w zabawie. Wtedy robi scenkę i na wszelkie możliwe sposoby opóźnia, a nawet odmawia odpoczynku. Oto nasze najlepsze wskazówki, jak sprawić, by Twoje dziecko usypiało bez marudzenia. 😉

Niezbędna rutyna przed zaśnięciem

Podobnie jak przed snem wieczorem, drzemka musi być poprzedzona niezmienną rutyną.

  1. Zapewnij dziecku spokojną atmosferę.
  2. Stwórz rytuał drzemki: pocałunek, przytulenie, pluszaki, światło w przedpokoju… używaj trików, które działają z Twoim dzieckiem.
  3. Zrównoważ komunikację i stanowczość. Nie trzeba być zbyt surowym i pozostawać głuchym na – czasem uzasadnione – prośby dziecka. Niemniej jednak ważne jest, aby utrzymać swoje pozycje i nie ulegać kaprysom.

Rutyna i rytuały przyczyniają się do kadrowania drzemek, jednocześnie uspokajając malucha. 

Bajka na dobranoc: najlepszy kompromis

Wśród najczęstszych rytuałów bajki dla dzieci znajdują się na szczycie listy! To cenna wspólna chwila, w której rodzic czerpie tyle samo przyjemności, co maluch. Bajki dla dzieci również rozwijają wyobraźnię, a słodki głos opowiadacza pomaga w spokojnym ukołysaniu widza… Ta sama bajka przy każdej drzemce, aby pogodnie przyzwyczaić dziecko czy nowa bajka dzień po dniu, by zaspokoić jego ciekawość – drogi Rodzicu, co wybierasz?

Sztuczka  : Historie audio to świetny sposób, aby małe dzieci cieszyły się drzemką. Od 3 roku życia dzieci lubią spotykać się ze swoimi ulubionymi bohaterami i zasypiać przy dźwiękach przygód w zaciszu swojej sypialni. Rodzic tymczasem cieszy się zasłużoną chwilą odpoczynku!